O stomatologii - Dentystyczny

dobry dentysta cieszyn

Na czym polega turystyka medyczna


Turystyka medyczna jest bardzo rozwiniętym elementem gospodarki, który ma ogromny wpływ nie tylko na to, że coraz więcej osób przylatuje do naszego kraju i docenia jego walory. To ogromny zastrzyk gotówki dla kolejnej g

O stomatologii - Dentystyczny dobry dentysta cieszyn
ałęzi gospodarki, która dzięki otwartym granicom może się rozwijać. To wszystko sprawia, że mamy możliwość otrzymania świetnych rezultatów z bardzo dobrymi warunkami współpracy. Pacjenci z takich krajów jak Wielka Brytania, Dania, Finlandia czy nawet nasi sąsiedzi z Niemiec bardzo często wybierają przygraniczne miejscowości jako cel swoich wizyt. To jest właśnie turystyka medyczna, bo ktoś po przyjeździe do lekarza na przykład stomatologa zostanie u nas na dłużej i będzie zwiedzał także atrakcyjne turystycznie regiony.

Turystyka medyczna cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Z racji niskich kosztów leczenia, Polska jest oczywiście miejscem, do którego przyjeżdżają ludzie z innych stron świata na leczenie. Dobrym przykładem jest tutaj stomatologia. Daje ona możliwość odpowiedniego zapoznania się z ofertą, doborem leczenia do specyfiki pacjenta. Wykwalifikowany personel w połączeniu z najlepiej wyposażonymi gabinetami to gwarancja sukcesu biznesowego. Wiedzą o tym gabinety stomatologiczne i mają choćby strony także w języku obcym. Wszystko to sprawia, że będą oni mieli możliwość uzyskania jak najlepszych efektów w jak najlepszej cenie.



Dentysta – czy nadal warto nim zostać?


Czy stomatolog nadal uważany jest za jeden z najlepszych zawodów? Czy zarobki w branży są rzeczywiście tak wysokie i w końcu – czy nadal warto zostać dentystą? To pytania stawiają sobie z pewnością licealiści i wszystkie osoby zainteresowane pracą w tejże branży. To sprawia, że stomatologia bardzo się rozwija i z roku na rok podnosi poziom usług. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że wysokie stawki za wizytę u stomatologa nie są jedynie zarobkiem danego dentysty. Wyposażenie gabinetu stomatologicznego kosztuje bardzo dużo i warto mieć tego pełną świadomość. To zdecydowanie istotna informacja dla potencjalnych stomatologów.

W tekście tym zastanowimy się nad tym, kto może zostać dziś stomatologiem i jakie trzeba spełnić założenia, żeby takowym stomatologiem zostać. Dzięki temu jest szansa na poszerzenie świadomości społeczeństwa i zaproponowania wiedzy, która dla wielu będzie bardzo przydatna. Stomatologiem może zostać osoba, która ma do tego pełne predyspozycje. Jest sprawna fizycznie, nie moi się kontaktem z drugim człowiekiem, z krwią oraz ze wszelkimi konsekwencjami zabiegów. Być może jednak najważniejsza jest inteligencja i zdolność do nauki. Samo dostanie się na studia stomatologiczne nie jest łatwe i wymaga szeregu podejmowanych ku temu czynności. Daje to możliwość uzyskania świetnych efektów w postaci zarobków i perspektyw zawodowych.



O mostach kompozytowych

System mostów kompozytowych ? metoda stosowana w stomatologii, opracowana przez Cezarego Turostowskiego, przy współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Pierwsze mosty wykonane zostały w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej Pomorskiej Akademii Medycznej w 1992 roku. Początkowo traktowane jako tymczasowe rozwiązanie, po siedmiu latach, w wyniku postępów badań nad mostami uzupełnienia te zaczęto traktować jako docelowe.

Mosty początkowo wykonywano u pacjentów leczonych ortodontyczne z wrodzonym brakiem siekaczy bocznych górnych (dwójek). W późniejszych latach zaczęto uzupełniać także inne zęby, zwłaszcza przedtrzonowce. W części przypadków wzbogacano most kompozytowy o licówkę lub wydmuszkę porcelanową co spowodowało zwiększenie atrakcyjności mostu. Z czasem metoda ta znalazła także pozytywne zastosowanie wśród osób starszych.

Różne metody wykonania mostów określono wspólną nazwą SMK systemu mostów kompozytowych1.

Zwieńczeniem badań była praca doktorska napisana w czerwcu 1999 roku przez Cezarego Turostowskiego pt. "Mosty kompozytowe konstrukcji własnej stosowane w odbudowie górnych bocznych siekaczy". Patronat nad pracą objęła Prof.dr hab. Irena Karłowska.

W roku 2003 zostały zorganizowane liczne cykliczne kursy2 dla zainteresowanych lekarzy, a także warsztaty w akademickich, ortodontycznych ośrodkach dydaktycznych w całej Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych