Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Dentystyczny

Dobry dentysta Bytom

Estetyka - też ma znaczenie

Dbanie o swój wygląd jest czymś zupełnie normalnym. Wychodzimy z domu schludnie ubrani, dbamy o uczesanie, wygląd naszej cery, a nawet stan paznokci. Mimo to czasem pojawia się defekt, którego nie potrafimy sprytnie zamaskować. Może ni

Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Dentystyczny Dobry dentysta Bytom
m być przebarwienie szkliwa wynikające chociażby ze zbyt częstego spożywania kawy czy niedostatecznej higieny jamy ustnej.
W tej sytuacji powinniśmy umówić się na konsultacje z dentystą. Dzięki temu uzyskamy szczegółowe informacje o źródle naszego problemu oraz możliwych sposobach radzenia sobie z nim. Niechciany odcień zębów nie jest w dzisiejszych czasach czymś, czego nie da się pokonać ? to jedynie kwestia zastosowania odpowiednio dobranych zabiegów.
Wprawdzie nie można nam zagwarantować tego, że po zaledwie dwóch wizytach w celu usuwania przebarwień uzyskamy w pełni satysfakcjonujące nas rezultaty, ale z pewnością należy założyć, że każde szkliwo da się przywrócić do przyjemnego dla oka, śnieżnobiałego stanu. Wystarczy poprosić o pomoc profesjonalistę.


Wielofunkcyjne gabinety

Bardzo często oprócz profilaktyki i leczenia typowo dentystycznego, to znaczy usuwania ubytków w zębach i wstawiania plomb, stomatolodzy udzielają rad w zakresie ortodoncji. Istnieje wiele gabinetów stomatologicznych, które oprócz tak zwanego leczenia zębów podejmują się także leczenia ortodontycznego. Nic w tym dziwnego, ponieważ obie te dziedziny są ze sobą ściśle połączone. W ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej osób ma problemy z prawidłowym zgryzem, a gabinety, w których udzielane są nie tylko usługi stomatologiczne, ale także ortodontyczne nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony pacjentów.

Studia stomatologiczne są niezwykle popularne wśród osób wiążących swoje przyszłe życie zawodowe ze służbą zdrowia. Dlaczego tak się dzieje? Właściwie często osoby zapytane o dokonanie takiego wyboru przyznają wprost, że wiążą z zawodem stomatologa nadzieje na duże zarobki. Oczywiście jest to prawda, ponieważ wielu dentystów zakłada prywatne gabinety stomatologiczne i jest to rzeczywiście dobre źródło finansowania. Aby jednak doskonale wykonywać ten zawód trzeba wykazać się umiejętnościami, które nieraz są bardzo skomplikowane. Można więc powiedzieć, że jest to trudny kierunek studiów i stomatologia nie jest odpowiednią dziedziną dla każdego – trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje.


Interesująca teoria

Poza słodyczami nie najlepiej na stan zębów wpływa również... chleb nasz powszedni. Co mam na myśli? Zacznijmy od teorii.

Na podstawie tego jak wygląda uzębienie u zwierząt można określić ich sposób odżywiania się. Roślinożercy mają najlepiej rozwinięte siekacze, mięsożercy kły. Człowiek teoretycznie jest wszystkożernym typem ssaka.

Jednak chleb i produkty z ziaren (zwłaszcza takie, gdzie ziarno jest w całości) mogą powodować problem. I nie mam tutaj na myśli celiakii, czy nietolerancji glutenu. Po prostu zboża są twarde i bardzo "ścierne" - tak tez działają na nasze zęby - ścierają szkliwo, osłabiają je.

To tylko teoria, jednak wydaje się nie być pozbawiona sensu. Oczywiście to nie znaczy, że musimy rezygnować z jedzenia chleba. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko co wydaje nam się zdrowe, musi takie być.